PİLOTLUK EĞİTİMİ


 PİLOT OKULULLARIMIZA LİSEMEZUNU HERKES KATILA BİLİR.
   ANCAK: TÜM HAVACILIK ŞİRKETLERİ İŞCİ ALIRKEN ÇALIŞANLARINDAN ENAZ ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMA ŞARTI KOYDUKLARI İÇİN, OKULLARIMIZDAN PİLOT OLARAK MEZUN OLAN TÜM ÖĞRENCİLERİN ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMADIKLARI TAKDİRDE İŞ BULAMA İMKANI ZORLAŞACAKTIR. BU NEDENLE HERHANGİ BİR BÖLÜMDEN ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMALARI VE İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLMELERİ İŞ BULMA OLANAKLARINI ARTTIRACAK VE KOLAYLAŞTIRACAKTIR. BUNUN YANIONDA HABERLEŞME YAPA BİLMELERİ İÇİN İYİ DERECEDE İNGİLİZCE B,İLŞMELERİ GEREKMEKTEDİR.
  PİLOT OKULLARIMIZA KAYIT OLMADAN ÖNCE TAM TEŞEKKÜLLÜ SAĞLIK RAPORU İSTENMEKTEDİR. AYRICA HASTANELERİN HAVACILIK FİZYOLOJİSİ BÖLÜMÜNDEN RAPOR ALINMASI GEREKMEKTEDİR. OKULLARIMIZ BU ROPORLARIN ALINMASINDA (NEREDEN NEŞEKİLDE ALINACAĞI HUSUSUNDA ) YERDIMCI OLMAKTADIR.
  EĞİTİM SÜRESİ ÖĞRENCİ TÜM AŞAMALARI AKSATMADAN SÜRDÜRDÜĞÜ TAKDİRDE VE EĞİTİM SÜRECİNDE SINAVLARI KALMADAN GECTİĞİ TAKDİRDE ORTALAMA 1,5 YIL SÜRMEKTEDİR.
  PİLOT OKULLARIMIZDAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖZEL ÖZEL PİLOT LİSANSI İLE TEKMOTORLU UÇAKLARI RAHATLIKLA HİÇ BİR EKBELGEYE GEREK KALMADAN UÇURA BİLİR.
  BU BELGEYLE ÖZEL ŞİRKETLERDE RAHATLIKLA PİLOT OLARAK ÇALIŞA BİLMEKTEDİR. BU BELGEYİ ALMAK 6 AY KADAR SÜRMEKTEDİR. ANCAK ÇOKMOTORLU BÜYÜK UÇAKLARDA UÇUŞ YAPABİLMESİ İÇİN BİR SÜRE BU UÇAKLARDA YARDIMCI PİLOT OLARAK GÖREV YAPTIKTAN SONRA GÖREV YAPA BİLMEKTEDİR.(HER HAVA YOLUNUN İSTEĞİNE GÖRE BELİRLİ TECRÜBEYİ KAZANDIKTAN SONRA )
  ÖĞRENCİLERİMİZ 217 SAAT HAVADA UÇUŞ EĞİTİMİ ALMAKTADIR.

  ÖĞRENCİLER BAŞLANGICTA 2 AY TEORİK TEMEL EĞİTİM ALMAKTADIR. DAHA SONRA 3 AY BOYUNCA GÜNDE 3 AAT UÇUŞ EĞİTİMİ ALMAKTADIR. BU EĞİTİMİN SONUNDA (PPL) ÖZEL PİLOT LİSANSI ALMAKTADIR. BU LİSANSLA TEKMOTORLU UÇAKLARI UÇURA BİLİR.